Oferta grooming draco

Co to jest Grooming?

Niemal każdy właściciel pupila choć raz usłyszał termin grooming. Czy wiemy jednak, jak szeroki jest to termin i co tak naprawdę się pod nim kryje? Czy tylko trymowanie i strzyżenie sierści naszych pupili? Czym zajmuje się wykwalifikowany groomer?

Określenie pochodzi od angielskiego wyrazu to groom - pielęgnować. Zawód fryzjera dla zwierząt znany jest w wielu krajach świata, w Polsce zaczyna się dopiero rozpowszechniać. Groomerzy nie tylko przycinają sierść psów i kotów różnych ras, zajmują się często trymowaniem, myciem, pielęgnacją, czyszczeniem uszu, usuwaniem insektów i wieloma innymi zabiegami. Istnieją specjalne przyrządy do pielęgnacji sierści różnych ras. Groomer musi być osobą spokojną, opanowaną z głową pełną pomysłów i co najważniejsze - kochającą zwierzęta!


Jakie zabiegi?

Zadbany pies z błyszczącą sierścią to marzenie każdego właściciela. Niestety pielęgnacja psa nie zawsze jest tak prosta, jak się wydaje, a potrzebne zabiegi okazują się zbyt pracochłonne, aby zachować ich systematyczność, a tym samych utrzymać sierść psa w dobrym stanie. Na szczęście po pomoc możemy się zgłosić do salonu dla zwierząt, w którym specjalista fachowo zajmie się pielęgnacją naszego pupila. 


 • strzyżenie psów rasowych
 • strzyżenie psów nierasowych
 • strzyżenie wg upodobań klienta
 • strzyżenie kotów
 • usuwanie włosów z uszu (w cenie strzyżenia)
 • usuwanie insektów (pcheł i kleszczy)
 • czyszczenie uszu i oczu
 • obcinanie pazurków (również gryzoni)
 • trymowanie
 • kąpiele pielęgnacyjne
 • rozczesywanie sierści
 • fachowe porady dotyczące pielęgnacji psów od szczeniaka do seniora

Każdy zabieg jest wykonywany bez jakichkolwiek środków farmakologicznych uspakajających, ponieważ byłoby to zbyt niebezpieczne dla Waszych pupili!


Ile kosztuje wizyta w Dracogrooming? 

Koszt wizyty w salonie zależy od wielkości zwierzaka oraz od rodzaju jego sierści, ale także od tego jak właściciele dbają o ulubieńca w domu i jakie zabiegi będą wykonywane.


Miła niespodzianka

Potrafimy docenić osoby, które dbają o swoich pupili i z chęcią korzystają z naszych usług. Dlatego wprowadziliśmy karty stałego klienta, gdzie klient ma możliwość wyboru gratisa
O szczegółach można dowiedzieć się telefonicznie, w salonie bądź w naszych sklepach zoologicznych.Pierwsza wizyta:


Szczeniak:
Na pierwszą wizytę w salonie powinno się wybrać już z 3 miesięcznym psiakiem. Dotyczy to szczególnie ras psów, które będą częstymi klientami salonów. Pierwsza wizyta ma charakter zapoznawczy tzn pokazaniem i możliwością obwąchania pomieszczeń i sprzętu fryzjerskiego. Wykonuje się drobne zabiegi pielęgnacyjne: czesanie, przycięcie włosów na łapekach, czyszczenie uszu,  obcięcie pazurków.


Pies dorosły:
Psy dorosłe będące pierwszy raz w naszym salonie zapoznaje się w ten sam sposób jak szczeniaki. Różnica może polegać na ilości czasu, który należy poświęcić na przekonanie dorosłego psa do Salonu, groomera i samych zabiegów pielęgnacyjnychNiezależnie od wieku psa przed wizytą w Salonie piesek powinien być po spacerze, dając mu możliwość załatwienia potrzeb i nie bezpośrednio po jedzeniu. Pamiętaj również o wyczesaniu swojego psa w przeddzień wizyty, chyba że zlecasz tą usługą nam.


Ważne:
Psiaki są spokojniejsze jak są same z Groomerem, ale jeśli klient ma ochotę uczestniczyć bądź po prostu być przy swoim pupilu w trakcie zabiegu to zapraszamy, nawet pyszną kawkę zrobimy.